Pou( Zakeh )

Dejte hodnocení této hře!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Líbí se vám Pou? Tak SDÍLEJTE!

Pravděpodobně jste už o této hře slyšeli. Přeci jen jedná se o jednu z nejpopulárnějších a nejstahovanějších her pro Android zařízení. O co v této hře jde, a proč je vlastně hra Pou tak populární?

Co hře Pou předcházelo?

Nevím jak vy, ale já jsem jako malá měla hračku jménem Tamagotchi. Byla to taková malá elektronická klíčenka. Zařízení, uvnitř kterého žil můj malý elektronický přítel. O toto zvířátko jsem pečovala, krmila jej, hrála si s ním, dopřávala mu odpočinek, chodila s ním k lékaři, když mu nebylo nejlépe a sledovala, jak roste. Tuhle hračku jsem samozřejmě neměla jen já, ale i všichni mí přátelé, takže jsme neustále pozorovali, čí Tamagotchi je na tom lépe, a komu zemřel, v důsledku toho, že o něj zapomněl pečovat a nyní musí začít zase od začátku.

Tak jako všechny tyhle módní hračky ztratilo i Tamagotchi svou oblibu po určité době. Avšak vím, že po pár letech se opět vrátil, ale tentokrát v ještě lepší verzi. Tento produkt se jmenoval trochu jinak, byl větší, graficky atraktivnější a především měl jednu novou důležitou funkci. Myslím si, že to byl infračervený port, díky kterému mezi sebou mohli nově zvířátka komunikovat, vyměňovat si dárky, přátelit se, hrát si spolu atd. To bylo samozřejmě něco zcela nového a lidi to opět chytlo. Po nějakém čase se však na hračku opět zapomnělo, přišli chytré telefony, tablety a Pou. Hra, která zachvátila širokou veřejnost a i po dlouhé době, po kterou už je na scéně se stále těší obrovské oblibě.

O co ve hře Pou jde?

Zjednodušeně řečeno, ve hře Pou pečujete o vašeho Poua, který postupně roste. Pou má v této hře představovat mimozemšťana, avšak nečekejte zeleného mužíčka s tykadlem na hlavě. Pou je vlastně taková trochu beztvará hrouda hnědé hmoty (barvu si později můžete změnit), která má roztomilé očka a celkově působí dost sympaticky. Není tedy divu, že si jej rychle zamilujete!

Jaké jsou herní možnosti?

Jak již bylo řečeno, hra se velmi podobá legendární hře Tamagotchi, jde tedy o naplnění potřeb Poua, které jsou samozřejmě: odpočinek, potrava, zábava a zdraví. Pokud jde o to, jak tyto potřeby naplnit máte obvykle řadu možností:

  • Ve hře Pou máte možnost hrát řadu miniher. Těchto miniher je celá řada a jsou rozličného typu, takže si mezi nimi určitě najde nějakou, která vás chytne. S většinou z těchto her jste se už určitě v nějaké formě setkali, je tu například pexeso, skákačka, a různé logické spojování Pouů stejné barvy atd. Super je, že krom toho, že prostřednictvím her vašeho Poua zabavíte, vyděláte si taky obnos herních mincí.
  • Za herní mince můžete nakupovat řadu věcí, které váš Pou potřebuje. Jedná se například o jídlo, kterého jsou tu na výběr desítky, některé nasytí vašeho svěřence víc, ale taky je dražší, jiné je zdravější než jiné atd. Další věcí, která se dá za mince koupit, jsou lahvičky plné léku pro zdraví, či energie, odbourání tuků nebo třeba i pro tu sytost. Je jen na vás, co upřednostníte, jestli dáte Poua spát nebo mu koupíte elixír energie. Poslední složkou, za kterou můžete utrácet, jsou položky, které Pou nutně nepotřebuje. Na druhou stranu jsou moc fajn a všeho Poua odlišují, jedná se o oblečení, doplňky, kostýmy, barvy, tapety, vzhledové vylepšení, zkrátka možností je bezpočet.
  • Je zde i plno dalších doplňkových funkcí a úkolů, které na vás čekají. Rozebrat hru Pou do hloubky by nebylo tak lehké, jak se může zdát, takže jich uvedu jen pár. Poua byste měli udržovat čistého (umývat ho), starat se mu o zahrádku (zalívat mu kytičky) a samozřejmě ho občas uložit ke spánku, aby nabral energii.
  • Další hráči velmi hráči oblíbenou možností je sdílet své výsledky přes sociální síť FaceBook. Je to jedinečná možnost, díky které si hráči mohou najít pro svého Poua přátele, a zároveň prostor pro trochu té rivality, kdo bude mít vyšší lvl. Možná právě díky tomu, je nyní tato hra stále tak oblíbená.

Závěrečné zhodnocení hry

Hra má dle mého názoru některé věci trochu nedořešené, například je zde velký prostor pokud jde o interiér nebo zahradu, který by mohl být rovněž využit. Tvůrci hry však na hře stále pracují a dělají stále nové vylepšení, takže se možná dočkáme i těchto změn.

Celkově se jedná o skvělou oddychovou hru, kterou si můžete zapnout, kdykoli máte náladu. Nemusíte se bát, i přestože má hra velký počet možností, proniknete do ní velmi rychle, je totiž velmi intuitivní. Obrovskou výhodou této hry je fakt, že i kdybyste nechali Poua samotného třeba měsíc, nic se mu nestane. Respektive, až se za ním znovu zastavíte, bude trochu hladový, bez nálady a třeba i nemocný, ale stačí naplnit jeho potřeby a vše bude jako dřív, nezemře vám. Tohle ale raději s vaším zvířátkem doma nezkoušejte.

Stáhnout z Google Play »

Diskuze o hře Pou