Také sázkových kanceláří se dotýkají regulace

V souvislosti s regulacemi v oblasti hazardních her se obvykle mluví zejména o kasinech. Nejsou ale samy, kdo podléhá přísným regulacím. Pravidla se vztahují také na sázkové kanceláře. A těch, které nezískaly licenci a na našem území skončily, není úplně málo.

Pravděpodobně víte, že online kasina musí mít od loňského roku licenci, aby mohla působit v ČR. Stejná podmínka platí rovněž pro sázkové kanceláře. Ne všem se chtělo podstupovat martyrium s vyřizováním, a tak mnohé z nich už v loni skončily. Při přístupu na jejich webové stránky dnes uvidíte jen upozornění, že nejsou dostupné z této lokality. Mezi takové patří například Sportingbet a desítky dalších.

Chybějící licence se hlídají

Opatření bylo zavedeno s cílem došlápnout si na nepoctivé poskytovatele a ochránit hráče. Spousta sázejících to ale vidí jinak. Dle nich je pravým důvodem snaha zlikvidovat konkurenci Fortuny, Tipsportu, Chance atd. Jaká je pravda, se nejspíš nedozvíme. Každopádně si ministerstvo financí dodržování nařízení docela hlídá. S licencemi na kurzové sázení si dávalo poměrně na čas, ještě v květnu loňského roku je vlastnily pouze české společnosti, žádná zahraniční. Nařízení přitom bylo v platnosti od prvního ledna. Už v červenci ale ministerstvo nechalo zablokovat první hazardní web bez licence.

Komplikace nepotěší ani hráče

Také samotným hráčům ztěžují sázení regulace. Nově začínající sázkaři například musí kvůli potvrzení účtu dojít osobně na pobočku, aby byla ověřena jejich identita. Bez registrace již dnes nejde sázet ani na pobočkách. Z herního konta lze v hotovosti vybrat nejvíce 5 000 korun za 24 hodin. Pokud se budete snažit vsadit za více než 25 000 korun, přichystejte si občanku, obsluha pobočky má povinnost vás identifikovat. Navíc se vám může stát, že neprojdete už ani při registraci. Údaje jsou ověřovány z registru občanů, cizinci pak musí dokládat svou fotografii a jiná potvrzení.